10. Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu
UYMS'16 - Çanakkale (24-25-26 Ekim 2016)

Ulaşım

Çanakkale'ye ilk defa gelecek katılımcılarımız için aşağıdaki bilgi ve öneriler faydalı olabilir;

Çanakkale'ye uçak ile gelenler için: Çanakkale Havaalanı şehir merkezine oldukça yakın. Havaalanı'ndan şehrin merkezi olan İskele Meydanı'na uzaklık sadece 1,1 km. Şehir merkezine taksi ile ulaşabileceğiniz gibi gelen yolcu kapısından çıkınca hemen yan tarafta bekleyen belediye otobüsleri ile de 2 TL karşılığında İskele'ye ulaşabilirsiniz. 

Havaalanının UYMS'16 etkinliğinin yapılacağı Terzioğlu Kampüsü'ne uzaklığı ise 3,6 km. Yine taksi ile ulaşım sağlanabileceği gibi belediye otobüsü kullanmak isteyenler havaalanınnın dışına çıkıp Ç-3 nolu otobüse binerek ulaşım sağlayabilirler (bu seçenekte bir miktar yürümeyi göze almak gerekiyor).

Çanakkale'ye otobüs ile gelenler için: Çanakkale Otogarı'nın şehir merkezi olan İskele Meydanı'na uzaklığı 6,9 km. Şehir merkezine ulaşmak için en uygun yol otobüs firmalarının servisleri. Çoğu servis otobüslerin yolcu indirdiği peronlardan yolcu alıyor ve hemen haraket ediyor, 15 dk içerisinde de İskele Meydanı'nda olursunuz. Bunun yanında taksi ile ulaşım sağlamanız da elbette mümkün.

Otogarın UYMS'16 etkinliğinin yapılacağı Terzioğlu Kampüsü'ne uzaklığı 8,4 km. Kampüse ulaşmak içinse en uygun yöntem servis ile İskele Meydanı'na gelerek oradan belediye otobüslerini kullanmak. Çanakkale'de belediye otobüslerine şehrin çok sayıda noktasında bulunan KnetKart dolum merkezlerinden 4 TL karşılığında elde edebileceğiniz ÇanakkaleKart ile biniliyor. Ç1, Ç2, Ç3, Ç3E, Ç4 ve Ç7 numaralı otobüsler sempozyumun gerçekleştirileceği Terzioğlu Kampüsü'ne gidiyor.

Troia Kültür Merkezi'ne ulaşım: Sempozyum Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Yerleşkesi Troya Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Sempozyum başlama, bitiş  saatlerinde Kampüs-İskele arasındaki, öğle yemeklerine gidiş-dönüş saatlerinde  ise Troya Kültür Merkezi ve öğle yemeklerinin yenileceği ARDES sosyal tesisi arasındaki ulaşım sempozyum organizasyonu tarafından ücretsiz olarak sağlanacaktır. Kampüs-İskele arasında çalışacak servis aynı zamanda Kolin Otel'e de uğrayacaktır. Buna ek olarak İskele'den neredeyse her dakika Kampüse belediye otobüsleri ile ulaşmak mümkündür.

http://www.canakkale.bel.tr/ulasim-425